Wykładziny na targi i eventy, czyli wykładziny "na chwilę" – jakie rozwiązania stosować?

08 styczeń 2024

Targi i wszelkiego rodzaju eventy biznesowe to najlepsza okazja do promocji własnej firmy, a także pokazania swojego biznesu szerszemu gronu odbiorców. Tym, co wielu osobom spędza jednak sen z powiek, jest organizacja stanowiska targowego i przygotowanie go zarówno pod kątem merytorycznym, jak i wizualnym. Sporym problemem może okazać się tu dobór podłogi, która z jednej strony powinna podkreślać prestiż i renomę firmy, jednak z drugiej powinna być łatwa w rozkładaniu i zwijaniu ze względu na stosunkowo krótki okres użytkowania. Jakie rozwiązanie sprawdzi się tu najlepiej?

Wykładzina eventowa – czym różni się od zwykłej wykładziny obiektowej?

Każdy, kto przynajmniej raz stanął przed koniecznością organizacji imprezy biznesowej, doskonale wie o tym, jak ważną rolę odgrywa tu odpowiednio dobrana podłoga. Nie da się bowiem ukryć, że klienci zwracają uwagę na to, gdzie stawiają stopy. Ważny jest dla nich nie tylko sam kolor podłoża, ale też materiał jego wykonania oraz to, czy podłoga będzie miękka i ochroni ich przed przypadkowym poślizgnięciem się oraz upadkiem.

Z punktu widzenia wystawcy istotne jest z kolei to, aby podłoga, którą umieszczą na swoim stoisku targowym, była praktyczna, wygodna w użytkowaniu, a zarazem estetyczna. Dobrze dopasowana podłoga ma nadać przestrzeni targowej wyjątkowy charakter i wyodrębnić ją na tle innych stanowisk. Co równie istotne, taki materiał ma zabezpieczać podłogę wyłącznie przez krótki czas, dlatego też nie może przysparzać większych problemów przy zakładaniu jej i zdejmowaniu.

Wykładzina eventowa – na targi, wydarzenia biznesowe i nie tylko

Wykładziny eventowe to produkty, które w doskonały sposób łączą w sobie walory estetyczne z wysoką funkcjonalnością i komfortem użytkowania. Produkty te są cenione z uwagi na wysoką wytrzymałość, odporność na zaplamienia i gwarancję zachowania oryginalnej barwy nawet przy intensywnej eksploatacji. Co ważne, chociaż docelowo są one przeznaczone głównie na targi i eventy biznesowe, to równie dobrze można z nich korzystać m.in. podczas organizacji imprez masowych, pokazów mody, bankietów oraz ślubów plenerowych, odbywających się m.in. w ogrodzie.

Montaż wykładziny na krótki okres – z jakich rozwiązań możemy skorzystać?

Jeżeli chodzi o wykładziny wybierane na targi i eventy, to panuje tu spora dowolność w wyborze rodzaju i materiału wykonania. Zaleca się jednak, aby takie pokrycie miało mocny splot i kolor dobrany do specyfiki firmy, było odporne na przetarcia, a także dobrze znosiło wszelkiego rodzaju czynności pielęgnacyjne.

O wiele większą uwagę przykłada się natomiast kwestiom związanym z jej montażem. Pod tym względem możemy spotkać się z dwiema szkołami. Pierwsza z nich mówi o tym, by na targi i wydarzenia biznesowe wybierać tradycyjne wykładziny w rolce, które są korzystne cenowo i mogą być używane przez krótki okres czasu. Po zakończeniu imprezy takie wykładziny jednorazowe są zwykle wyrzucane do kosza. Niestety, nie jest to rozwiązanie bez wad. Musimy pamiętać o tym, że wykładzina w rolce jest trudna w transporcie (jej szerokość może wynosić nawet do 4 metrów), nie zawsze wygląda tak, jak byśmy tego chcieli, a do tego musi być stale zastępowana nowymi odpowiednikami, które będziemy mogli wykorzystywać na kolejne wydarzenie.

Alternatywną opcją jest wybór wykładziny w płytkach, która pozwoli na wielokrotne stosowanie jej na stanowiskach targowych. Klienci stawiają tu zwykle na płytki o wymiarze 50x50 cm, które są wygodne w montażu, a przy tym nie sprawiają większych trudności w trakcie demontażu. Warto również dodać, że wykładziny modułowe są łatwe w transporcie i mają atrakcyjny wygląd. Pomimo tego, że ich koszt jest o wiele wyższy w porównaniu do wykładzin w rolce, to należy pamiętać, że jest to wydatek jednorazowy, przez co w dłuższej perspektywie czasu może okazać się bardzo opłacalny.

Wybór konkretnego rozwiązania wykładziny na targi i eventy pozostawiamy już Państwu. Niezależnie jednak od podjętej decyzji zachęcamy do tego, by zawsze kierować się indywidualnymi potrzebami i tym, czego oczekują Państwo od danego produktu.